آیا جوراب های ضخیم خوب هستند؟

چیزهای کمی زودتر از پاهای خیس و سرد شما را از ماجراجویی در فضای باز مورد علاقه‌تان به خانه می‌فرستند. در حقیقت، اگر انگشتان پای شما سرد باشد، تمام بدن شما احساس سردی می کند. با این حال، جوراب های ضخیم می توانند بدون توجه به آب و هوا، گرم و خشک بودن پاهای شما را تضمین کنند.

اما با انواع مواد، ارتفاع و سایر عوامل دخیل، همه یکسان نیستند. برای انتخاب خوب هنگام خرید جوراب‌های ضخیم، سه فاکتور مهم را در نظر بگیرید: موادی که از آن ساخته شده‌اند، فعالیتی که انجام می‌دهید و تناسب/ارتفاع جوراب‌هایی که نیاز دارید.

یک جوراب نخی ضخیم معمولی پاهای شما را در شرایط مناسب گرم نگه می دارد. متأسفانه، این شرایط به ندرت وجود دارد. بهترین جوراب های ضخیم از موادی ساخته شده اند که نه تنها پاهای شما را گرم نگه می دارند، بلکه رطوبت را از پاهای شما دور می کنند تا آنها را نیز خشک نگه دارند که قیمت جوراب بستگی به نوع آن دارد.

جوراب های پشم مرینو می توانند پاهای شما را در طیف وسیعی از دماها گرم نگه دارند و بسیار بهتر از پنبه خشک می شوند. جوراب های ساخته شده از مواد مصنوعی مانند پلی استر، نایلون، اسپندکس و سایر اکریلیک ها به گرمی پشم نیستند، اما در از بین بردن رطوبت از پاهای شما عالی هستند.

به طور معمول، یک جوراب ترکیبی پلی استر خوب، بدون پنبه زیادی در مخلوط، برای اکثر شرایط آب و هوایی گزینه خوبی است. در سمت دیگر این طیف، پنبه است که اگر جوراب‌های شما از رطوبت بیرون یا تعریق خیس شوند، به شما کمک نمی‌کند.

فعالیتی که قصد شرکت در آن را دارید نیز در انتخاب شما تأثیر خواهد گذاشت. اگر می‌خواهید بدون احتمال خیس شدن در جایگاه آهو بنشینید، جوراب‌های نخی یا پشمی ضخیم به شما کمک می‌کنند. برای پیاده روی یا کوله‌پشتی، یک ترکیب پلی استر آب را خارج می‌کند و رطوبت را از پوست شما دور می‌کند.

برای پیاده روی در هوای گرم تر، جوراب های نازک تر از پلی استر یا نایلون بهترین هستند، البته تا زمانی که بالشتک مورد نیاز شما را داشته باشند. در شرایط بسیار سرد، چه پیاده روی یا نشستن در پایه درخت، جوراب دخترانه فانتزی  پشمی توسط بسیاری از افراد فقط به دلیل خاصیت عایق بودن ترجیح داده می شود. فقط به یاد داشته باشید، صرف نظر از اینکه چه ماجراجویی در ذهن دارید، اگر قرار است پاهایتان خیس شود، بهتر است با یک جوراب ضد رطوبت استفاده کنید.

الگوی جوراب

جوراب ها باید به خوبی در قسمت پاشنه و پنجه قرار گیرند. اگر جوراب خیلی بلند باشد، زیر پنجه یا زیر پاشنه پا جمع می شود. هر دو می توانند باعث ایجاد تاول شوند، که می تواند به سرعت سفر شما را پایان دهد. برای جوراب‌های خیلی ضخیم، بهتر است آن‌ها را با کفش یا چکمه‌هایی که می‌خواهید با آن بپوشید امتحان کنید، فقط برای اینکه مطمئن شوید ضخامت جوراب‌ها، چکمه‌های شما را خیلی تنگ نمی‌کند.

قد جوراب تا حد زیادی به ترجیحات شخصی بستگی دارد و اغلب به ارتفاع کفش یا چکمه ای که می پوشید بستگی دارد. برای چکمه‌های قد متوسط و بلند، قد خدمه و جوراب‌های بلندتر تا حدودی محافظت در برابر سایش را از رویه چکمه شما ارائه می‌کنند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.