افزایش آویشن شیرازی برای لاغری در کشورهای اروپایی حاشیه ساز شد

آویشن شیرازی برای لاغری گیاهی است از خانواده Lamiaceae. پنج گونه در ترکیه وجود دارد: آویشن، اوریگانوم، تیمبرا، ساتورجا و کوریدوتیموس.

از بین این گونه ها، جنس Origanum onites به میزان حدود 80 درصد صادر می شود. بنابراین این گونه که به آویشن ازمیر معروف است، جایگاه مهمی در صادرات آویشن دارد. بازده اسانس آویشن ازمیر که میانگین طول آن 100 سانتی متر است بین 2 تا 5 درصد متغیر است.

حال بیایید نگاهی به مناطق مصرف آویشن که در کشور ما به طور گسترده کشت می شود، بیاندازیم. آویشن کاربردهای زیادی در صنایع غذایی، کشاورزی ارگانیک، پزشکی و داروسازی دارد.

به طور کلی به عنوان ادویه در صنایع غذایی استفاده می شود. آن را در سالاد، سوپ، غذاهای سبزیجات، گوشت، مرغ، سس های مختلف، ترشی، سوسیس، نوشیدنی های الکلی و مشروبات الکلی قرار می دهند.

آویشن

همچنین شناخته شده است که از آن در تولید انواع پنیر به ویژه پنیر گیاهی وان استفاده می شود. علاوه بر استفاده به عنوان ادویه، با تهیه چای نیز مصرف می شود.

در واقع، چای فواید بسیاری برای سلامتی دارد. علاوه بر این، دیده می شود که برای افزایش ماندگاری غذاها استفاده می شود. نقش بسزایی در جلوگیری از فساد و ترشیدگی غذاها دارد. اسانس از برگ ها و گل های خشک آویشن به دست می آید. استفاده از اسانس به دست آمده از آویشن بسیار رایج و سالم است.

حالا بیایید در مورد فواید آویشن که به آن نوش دارو می گویند صحبت کنیم. گفته می شود برای ناراحتی های گوارشی مانند ورم معده و سوء هاضمه مفید است. اسانس آویشن به دست آمده از برگ آن برای برونشیت و سرفه مفید است.
در بهداشت دهان و دندان استفاده می شود. اسانس آویشن برای عفونت های مجاری تنفسی مفید است. به لطف اثرات ضد باکتریایی و ضد قارچی خود، زخم ها را بهبود می بخشد. همچنین به عنوان مسکن درد استفاده می شود.
هضم غذا را تسهیل می کند. انقباضات روده را برطرف می کند. میکروب ها و قارچ های بیماری زا را از بین می برد. در درمان آکنه استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.