جو امروز ۱۴۰۱ که به عنوان مصالح ساختمانی در ترکیه به کار گرفته شد

جو امروز ۱۴۰۱ می تواند سلامت روده شما را تقویت کند بار دیگر محتوای بالای فیبر آن مسئول است و در این مورد، به ویژه فیبر نامحلول آن.

بیشتر فیبر موجود در جو نامحلول است که بر خلاف فیبر محلول در آب حل نمی شود در عوض، مدفوع شما را حجیم می کند و حرکت روده را تسریع می کند و احتمال یبوست شما را کاهش می دهد.

در یک مطالعه چهار هفته ای در زنان بالغ، خوردن جو بیشتر باعث بهبود عملکرد روده و افزایش حجم مدفوع شد.

از سوی دیگر، محتوای فیبر محلول جو، غذای باکتری های دوست روده را فراهم می کند که به نوبه خود اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFAs) تولید می کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که SCFA به تغذیه سلول‌های روده کمک می‌کند التهاب را کاهش می‌دهد و علائم اختلالات روده مانند سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS)، بیماری کرون و کولیت اولسراتیو را بهبود می‌بخشد.

جو

محتوای فیبر بالای جو همچنین ممکن است به جلوگیری از سنگ کیسه صفرا کمک کند سنگ های صفراوی ذرات جامدی هستند که می توانند خود به خود در کیسه صفرا،اندام کوچکی که در زیر کبد قرار دارد، تشکیل شوند کیسه صفرا اسیدهای صفراوی تولید می کند که بدن شما از آنها برای هضم چربی استفاده می کند.

در بیشتر موارد، سنگ کیسه صفرا هیچ علامتی ایجاد نمی کند با این حال، گاهی اوقات، سنگ های صفراوی بزرگ می توانند در مجرای کیسه صفرا گیر کنند و باعث درد شدید شوند چنین مواردی اغلب نیاز به جراحی برای برداشتن کیسه صفرا دارند.

نوع فیبر نامحلول موجود در جو ممکن است به جلوگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا و کاهش احتمال جراحی کیسه صفرا کمک کند.

در یک مطالعه مشاهده‌ای 16 ساله، زنانی که بالاترین مقدار فیبر مصرفی را داشتند، 13 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سنگ‌های صفراوی بودند که نیاز به برداشتن کیسه صفرا دارند.

به نظر می رسد که این مزیت وابسته به دوز باشد، زیرا هر 5 گرم افزایش در مصرف فیبر نامحلول خطر سنگ کیسه صفرا را تا حدود 10 درصد کاهش می دهد.

در مطالعه دیگری، افراد چاق در یکی از دو رژیم کاهش وزن سریع قرار گرفتند یکی غنی از فیبر و دیگری حاوی پروتئین کاهش وزن سریع می تواند خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا را افزایش دهد.

پس از پنج هفته، شرکت کنندگانی که رژیم غذایی غنی از فیبر داشتند سه برابر بیشتر از کسانی که رژیم غذایی غنی از پروتئین داشتند، کیسه صفرا سالم داشتند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.