شیشه رفلکس بی رنگی که شب ها نامرئی می شود

در سال‌های اخیر، مطالعات متعددی عملکرد ضربه‌ای شیشه رفلکس بی رنگ را بررسی کرده‌اند، که عمدتاً بر ضربه‌های کم سرعت و مدل‌سازی عددی رفتار حاصل تمرکز دارد.

زمینه دیگری که در آن ضربه های مختلف شیشه مورد مطالعه قرار می گیرد، ساخت خودرو است. به عنوان مثال، ژانگ و همکاران، مواد بین لایه ای مختلف را هنگامی که تحت بارگذاری ضربه ای قرار می گرفتند، مطالعه کردند.

اثرات دما در مطالعه ای که توسط وو و همکاران انجام شد مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. همچنین مطالعاتی در مورد طرح‌ها و پیشرفت‌های ضدبالستیکی خاص در آن زمینه وجود داشت.

با این حال، عناصر ساختاری معمولی تولید شده با شیشه های چند لایه استاندارد نیز می توانند تحت بارهای فوق العاده ای قرار گیرند. در چنین مواردی، برخلاف ظرفیت تحمل بار باقیمانده پس از برخورد، نیازی نیست که عملکرد واقعی بالستیک اولویت اصلی باشد (توقف پرتابه، محدود کردن مقدار زباله های ثانویه).

شیشه

به عبارت دیگر، عناصر باید نقش ساختاری خود را حتی در صورت آسیب دیدگی انجام دهند تا باعث فروپاشی پیشرونده بیشتر با عواقب جدی‌تر نشوند. سپس لازم است ظرفیت پس از ضربه شناسایی شود تا بتوان سازه ها را با در نظر گرفتن این نوع بارگذاری طراحی کرد.
ظرفیت های پس از ضربه و قبل از ضربه با استفاده از آزمایش های شبه استاتیک ارزیابی می شوند.

تست های خمشی رایج ترین هستند.شیشه یک ماده شکننده است که مقاومت ضعیفی در برابر بارگذاری ضربه ای دارد و ظرفیت بارگیری پس از شکستگی را ندارد.

این ویژگی را می توان با جفت کردن شیشه با لایه های پلیمری برای تشکیل عناصر چند لایه نفی کرد. چنین عنصری رفتار انعطاف پذیر پس از ترک را ارائه می دهد، زیرا لایه میانی به طور محکم به لایه شیشه متصل می شود حتی در صورت ترک یا شکسته شدن.

در حین بارگذاری، لایه های شیشه به طور ناگهانی از بین نمی روند، بلکه به تدریج به رفتار انعطاف پذیر کمک می کنند. شیشه های لمینت در بسیاری از کاربردها در صنعت ساخت و ساز برای ایجاد تزئینات غیر سازه ای و عناصر باربر سازه ای استفاده می شود.

با این حال، ماهیت شکننده لایه های شیشه ای هنوز هم نگران کننده است، به خصوص زمانی که ما نسبتاً بعید و در عین حال پرخطر را در نظر بگیریم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.