صابون آنتی باکتریال که موجب از بین رفتن آلرژی می شود

در آسیای مرکزی و جنوبی، 22 درصد از جمعیت شهری، یعنی حدود 153 میلیون نفر، دسترسی  به صابون آنتی باکتریال برای شستن دست های خود ندارند. حدود 50 درصد از جمعیت شهری بنگلادش یا 29 میلیون نفر و همچنین 20 درصد از جمعیت شهری هند یعنی 91 میلیون نفر، امکانات اولیه برای شستن دست ها در خانه ندارند.

در شرق آسیا، 28 درصد از جمعیت شهری اندونزی، یا 41 میلیون نفر، فاقد امکانات اولیه شستشوی دست در خانه هستند، و همچنین 15 درصد از جمعیت شهری فیلیپین، یا همان 7 میلیون نفر، فاقد امکانات اولیه شستشوی دست هستند.

شستن دست ها همچنین برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی در برابر عفونت و جلوگیری از گسترش COVID-19 و سایر عفونت ها در محیط های پزشکی ضروری است. با توجه به اثرات منفی واکنش به ویروس کرونا بر خدمات بهداشتی در کشورهای آسیب‌دیده، شستن دست‌ها با صابون برای جلوگیری از بیماری‌های رایج اسهالی یا تنفسی مهم‌تر است.

صابون

یونیسف در سراسر جهان کار می کند تا اطمینان حاصل کند که همه کودکان و والدین آنها به امکانات مناسب شستشوی دست دسترسی دارند. علاوه بر این، یونیسف شستن دست ها را در بیش از 90 کشور ترویج می کند و با دولت ها برای توسعه سیاست ها، استراتژی ها و برنامه های عملیاتی شستن دست ها همکاری می کند.

ما همچنین کمپین های ملی در مورد شستن دست ها را، به عنوان مثال، از طریق رسانه ها تبلیغ می کنیم. از طریق کار ما با کارکنان بهداشت و درمان جامعه برای اطمینان از ترویج شستشوی دست ها؛ و همچنین از طریق همکاری با مدارس و معلمان برای آموزش اهمیت شستن دست ها به کودکان.

به عنوان بخشی از پاسخ به ویروس کرونا، یونیسف همچنین بهترین راه برای شستن صحیح دست‌ها را به همه یادآوری می‌کند:

دستها را با آب روان خیس کنید. مقدار کافی صابون برای پوشاندن دست های خیس بمالید. تمام سطح دست ها (پشت، فاصله بین انگشتان و زیر ناخن ها) را حداقل به مدت 20 ثانیه مالش دهید. خوب با آب بشویید. دستان خود را با پارچه تمیز یا حوله یکبار مصرف خشک کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.