پرستاری با سرکه قرمز بیژن توانست جان بیمار خود را نجات دهد

سرکه قرمز بیژن برای سلامتیممکن است اثرات ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی ، تنظیم قند خون و کنترل وزن داشته باشد. برای تایید این مزایا و تعیین مکانیسم های درگیر، مطالعات تحقیقاتی کنترل شده بیشتری با انسان ها ضروری است.

سرکه ممکن است دارای قابلیت های ضد میکروبی باشد که می تواند بر رشد برخی از میکروب های بالقوه مضر تأثیر بگذارد. ( 13 ) یک مطالعه مقدماتی in vitro که فعالیت ضد میکروبی ACV را بر روی گونه‌های مختلف باکتری از جمله E. coli، S. aureus و C. albicans بررسی کرد، مشخص کرد که ACV یکپارچگی سلول، پروتئین‌های ساختاری و متابولیکی و مواد هسته‌ای را مختل می‌کند.

از این میکروب ها این نتایج نشان می دهد که ACV اثرات ضد میکروبی دارد و تحقیقات بیشتر برای شناسایی اجزای تشکیل دهنده ACV که این فعالیت را ترویج می کنند ضروری است.

سرکه

بسیاری از انواع سرکه حاوی مواد فعال زیستی از جمله پلی فنول ها و اجزای آنتی اکسیدانی هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کنند.

پلی فنل ها خانواده ای از ترکیبات آلی با خواص آنتی اکسیدانی هستند که در بسیاری از گیاهان یافت می شوند. ترکیبات فنلی موجود در سرکه شامل اسید گالیک، کاتچین، اپی کاتچین، اسید کلروژنیک، اسید کافئیک، اسید p-کوماریک، اسید p-هیدروکسی بنزوئیک و اسید پروتوکاتچوئیک است.

رژیم های غذایی غنی از آنتی اکسیدان ممکن است اثرات مفیدی بر عوامل خطر قلبی عروقی فردی مانند استرس اکسیداتیو داشته باشند. ( یک مطالعه بررسی کرد که آیا سرکه سیب می تواند بر خطر قلبی عروقی موش های چاق که از رژیم غذایی پرچرب (HFD) تغذیه می شوند، تأثیر بگذارد. این مطالعه نشان داد که پس از شش هفته در HFD، استرس اکسیداتیو افزایش یافته است.

با این حال، به دنبال معرفی مصرف روزانه ACV، پارامترهایی مانند کلسترول تام سرم و استرس اکسیداتیو به طور قابل توجهی کاهش یافت. این یافته ها نشان می دهد که ACV ممکن است در سرکوب استرس اکسیداتیو ناشی از HFD در موش های چاق با تعدیل (تنظیم) سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی آنها مفید باشد. تحقیقات بیشتری برای تایید این اثرات در انسان مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.