پزشكي با پسته اکبری تهران توانست سنگ كليه را درمان كند

پسته اکبری تهران به عنوان منبع مهمی از اجزای فعال زیستی ارزشمند است که در مقایسه با سایر آجیل‌ها، دارای مشخصات تغذیه‌ای سالم‌تر با محتوای کم‌چربی است که عمدتاً از MUFA، منبع بالایی از پروتئین گیاهی و فیبر غذایی، محتوای قابل‌توجهی از مواد معدنی به‌ویژه پتاسیم تشکیل شده است.

و منبع بسیار خوبی از ویتامین‌ها مانند ویتامین‌های C و E است. ترکیبات فیتوکمیکال‌های غنی آن مانند توکوفرول‌ها، کاروتنوئیدها و مهمتر از همه، ترکیبات فنلی، پسته را به دلیل پتانسیل آن برای جلوگیری از آسیب‌شناسی‌های رایج، غذایی جالب تبدیل کرده است.

اولین ادعای بهداشتی تایید شده توسط FDA ایالات متحده در سال 2003 نشان داد که شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد، اگرچه ثابت نمی کند، خوردن 1.5 اونس (42.5 گرم) در روز آجیل در یک رژیم غذایی با چربی اشباع شده و کلسترول کم، ممکن است باعث کاهش خطر بیماری قلبی، نقطه عطفی برای آجیل بود. علاقه فزاینده به تأیید تأثیر آجیل بر سلامتی منجر به افزایش تعداد تحقیقات در مورد آجیل شده است.

اگرچه پسته کمتر از سایر آجیل ها (گردو، بادام، فندق و غیره) مورد بررسی قرار گرفته است، برخی از مطالعات شواهدی از اثرات مفید آن بر عوامل خطر CVD فراتر از اثر کاهش دهنده چربی ارائه می دهند.

پسته

مطالعات مختلف نشان داد که رژیم‌های حاوی پسته به دلیل اثر آن در بهبود نشانگرهای هموستاز گلوکز، کاهش استرس اکسیداتیو، کاهش قند خون پس از صرف غذا و کاهش میزان دیابت بارداری و غیره، یک اثر پیشگیرانه برای دیابت نوع دوم دارد.

پسته حاوی پلی فنول هایی است که به عنوان جاذب رادیکال عمل می کند، گونه های فعال اکسیژن (ROS) را خنثی می کند و دفاع آنتی اکسیدانی درون زا را تقویت می کند.

قابل توجه است که تحقیقات قبلی در مورد ظرفیت آنتی اکسیدانی و پتانسیل پیشگیری از شیمی ترکیبات فنلی پسته در مدل های کشت سلولی در انواع سلول های تیروئید، ریه، پوست و مونوسیت/ماکروفاژ انجام شده است، اما در سلول های اندوتلیال که مناسب تر است، انجام نشده است.

نوع سلول برای مطالعه اختلال عملکرد اندوتلیال و تأثیر بالقوه آن بر ظرفیت قلبی عروقی این بی توجهی باید در آینده نزدیک ترمیم شود.
با توجه به مطالعات انسانی، مطالعه‌ای که بر روی 44 داوطلب سالم انجام شد، افزایش پتانسیل آنتی‌اکسیدانی خون را نشان داد که با ارزیابی بیومارکرهای پراکسیداسیون لیپیدی در شرکت‌کنندگانی که پسته مصرف می‌کردند در مقایسه با افرادی که به رژیم غذایی کنترل بدون آجیل اختصاص داده شده بودند، تعیین شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.