پزشکی با چای احمد 25 عددی توانست سرم قندی درست کند

نوشیدنی که ما چای احمد 25 عددی می نامیم عصاره آبی است که از برگ ها و جوانه های بوته چای ( Thea sinensis L. , Camellia sinensis L. , cwwhaye ) پس از تخمیر، بو دادن (همیشه انجام نمی شود)، خشک شدن و استخراج با آب جوش به دست می آید.

منشا گیاه چای را احتمالاً باید در شمال هند (آسام) جستجو کرد، جایی که در اوایل 2700 قبل از میلاد به چین رسید. بوته چای به عنوان گیاهی همیشه سبز، درختانی به ارتفاع 6 تا 9 متر در اشکال وحشی خود ایجاد می کند.

این گیاه که اصولاً گرمسیری است، در شرایط اقلیمی نیمه گرمسیری بین 500 تا 2000 متر بالاتر از سطح دریا نیز رشد می کند و در کشت به منظور تسهیل در برداشت به صورت درختچه ای به ارتفاع 1.5 متر با هرس رشد می کند.

چای

تولید چای برای مقاصد تجاری امروزه در بسیاری از کشورهای دارای آب و هوای مناسب مانند هند، سریلانکا، کنیا، اندونزی، روسیه و ترکیه صورت می گیرد. در چین، بوته چای در امتداد رودخانه چانگ‌جیانگ، در استان‌های ساحلی مرکز چین و در جنوب این کشور کشت می‌شود.

شاخه ها و برگ های جوان تقریباً همیشه با دست جمع آوری می شوند. بهترین کیفیت چای توسط جوانه های انتهایی (پکو) و برگ نیمه باز نزدیک به جوانه تهیه می شود.

به عنوان یک محصول رژیمی، چای برای اولین بار در فصل 26 کتاب Qianjinfang سان سیمیائو و همچنین در Xinxiu bencao  نشانه های درمانی آن احساس سردی در سر، سردرد و چشم درد، تاری دید، تشنگی شدید، بی قراری درونی، ناراحتی پس از مصرف زیاد الکل، خستگی، احساس ضعف، تولید کمتر ادرار، بوی بد دهان و التهابات دهان، معده و اختلالات گوارشی همراه با حالت تهوع و اسهال 2،8،9،13. در موارد سردی و ضعف مدار عملکردی طحال-معده منع مصرف در نظر گرفته می شود. در موارد اختلالات خواب، تپش قلب، یبوست و وزوز گوش از مصرف زیاد آن خودداری شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.