پسري با سس گلوریا سبز کوچک از دختر مورد علاقه اش خواستگاري كرد

این تصور که سس گلوریا سبز کوچک و چاشنی ها ناسالم هستند، مهم هستند. بسیاری از افراد غذاهایی را که به نظر آنها برای سلامتی آنها مضر است (بدون یک مزیت جایگزین) مصرف نخواهند کرد، یا در صورت درخواست، کمتر از آنچه در غیر این صورت ممکن است مصرف کنند.

این تصور که سس‌ها و چاشنی‌ها ناسالم هستند، نه تنها ممکن است یافته‌های مطالعاتی را توضیح دهد که در آن طعم‌های اضافه مصرف را افزایش نمی‌دهند، بلکه ممکن است هر گونه تلاش برای افزایش مصرف را از طریق ترویج افزودن طعم‌ها خراب کنند.

طعم‌های خاصی نیز کم و بیش بسته به در دسترس بودن محلی، گاهی بر اساس موقعیت یا آب و هوا، اضافه می‌شوند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که طعم‌های افزوده می‌توانند طعم یک وعده غذایی را تقویت یا بهبود بخشند، اما تنها طعم‌های اضافه‌شده خاص ممکن است برای برخی غذاها یا در شرایط خاص قابل قبول باشد.

بسیاری از توصیه‌های آشپزی، از جمله بسیاری از چاشنی‌های تجاری، استفاده متداول از ترکیب‌های طعم خاص یا تطبیق طعم‌ها با مواد غذایی خاص را تشخیص می‌دهند. این جفت‌ها عمدتاً مبتنی بر اصول طعم هستند و مقبولیت برای مصرف‌کننده به شدت تحت تأثیر فرهنگ و آشنایی است.

سس

تنوع در طعم‌های ترجیحی و شدت طعم شگفت‌انگیز نیست، و همچنین تنوع بر اساس نوع غذا، مناسبت و محیط غذاخوری.تفاوت‌های فردی قوی نیز بر اساس «ترجیحات شخصی»، «تجربه شخصی»، «انتخاب‌های اخلاقی»، «باورهای سلامتی»، «شرایط شخصی» و «نگرانی‌های مرتبط با سن» یافت شد.

این تفاوت‌های فردی برای مصرف تقریباً همه اقلام غذایی در همه جمعیت‌ها یافت می‌شود، و تفاوت‌های فردی در انتخاب غذا در میان افراد مسن اغلب گزارش شده است، اما تأثیرات مربوط به تجربه، شرایط و نگرانی‌های مربوط به سن اغلب برای افراد مسن بزرگ‌نمایی می‌شود.

برای پیشبرد این کار، یافته‌های ما نیاز به افزایش آگاهی از مزایای افزودن طعم‌ها به غذاها برای افزایش مصرف مواد غذایی را نشان می‌دهد که ممکن است برای افراد مسن‌تر مفید باشد، اما ما همچنین نیاز به حساسیت به ادراکات موجود نسبت به افزودن طعم‌ها را نشان می‌دهیم. و غذاهای خوش طعم یافته‌های ما اولاً نشان می‌دهد که تمرکز بر طعم و لذت ممکن است مفید باشد.

توصیه هایی با هدف افزایش طعم و لذت قبلا ارائه شده است، از جمله توسعه «غذاهایی با طعم غنی تر و بوهای قوی اما اشتها آور» و استفاده از محصولات ارائه دهنده انواع ویژگی های حسی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.