پسر نابینایی با خوردن بادام درختی روز بینایی خود را به دست آورد

درخت بادام درختی روز قرن هاست که به دلیل خواص متعدد در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است. میوه های آن خوراکی است و حتی بادام داخل دانه آن قابل خوردن است. رایج ترین کاربردهای دارویی درخت بادام هندی به شرح زیر است:

به دلیل داشتن اصول فعال فلاونوئیدها (ضد میکروبی) (کمپفرول یا کوئرستین)، تانن ها (پونیکالین، پونیکالاگین یا ترکاتین)، ساپونین ها و فیتواسترول ها به عنوان یک درمان برای بیماری های کبد و ریه است. دانه‌ها بسیار روغنی هستند و با آن‌ها آماده‌ای تهیه می‌شود که می‌توان آن را روزانه برای تسکین و پیشگیری از این نوع بیماری‌ها نوشید.

چه مدت طول می کشد تا درخت بادام رشد کند؟ ساقه بعد از حدود 20 روز شروع به بیرون آمدن از دانه می کند، اما برای داشتن درختی که از خواص درمانی و دارویی آن لذت ببرید، باید خیلی بیشتر صبر کنید. به عنوان مثال، مطالعات مختلف نشان می دهد که حداقل 9 سال باید بگذرد تا به 15 متر برسد.

بادام

سانتیاگو، 19 جولای 2019.- کشت درخت بادام پتانسیل زیادی برای توسعه در شیلی دارد، به ویژه به دلیل ویژگی های میوه خشک فاسد نشدنی، ویژگی های غذایی آن و قیمت های خوب بین المللی در سال های اخیر. اما این پتانسیل به دلیل عوامل اقلیمی که منجر به مشکلات گرده افشانی و تشکیل میوه می شود و همچنین مدیریت تکنولوژیک ناکافی به خوبی بیان نشده است.

بر اساس ارقام CIREN – ODEPA، 8863 هکتار درخت بادام کشت می شود که 99٪ آن در مناطق مرکزی (متروپولیتن، والپارایسو، اوهیگینز و کوکیمبو) با بیش از 550 باغ پراکنده شده است که از آنها می باشد. تقریباً 14000 متریک تن دانه برداشت شد.

به همین دلیل است که بنیاد نوآوری کشاورزی (FIA) به همراه بنیاد Agro UC و دانشکده زراعت دانشگاه Pontificia Universidad Católica de Chile (PUC) پروژه “افزایش بهره وری درخت بادام در شیلی از طریق استفاده از روش های نوآورانه” را رهبری کردند. فن آوری ها، که نتایج آن در چارچوب هشتمین سمینار بادام بادام «راهبردها و چشم اندازهای نوآوری در تولید بادام» که توسط دانشکده برگزار شد، به بخش تولیدی اعلام شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.