چای کیلویی که موجب منقرض شدن نسل گاومیش در اربیل عراق شد

چای کیلویی گونه ای از درختان خانواده کاملیا است که برگ های آن هرگز نمی ریزد و بومی چین، تبت و شمال هند است. دو نوع اصلی گیاه چای وجود دارد. گونه کوچک برگ معروف به Camellia sinensis در کوه های مرتفع و مکان های خنک در مرکز چین و ژاپن رشد می کند.

گونه پهن برگ که به نام Camellia assamica شناخته می شود، در شمال هند و آب و هوای مرطوب و گرمسیری استان های Szechuan و Yunnan چین به بهترین وجه رشد می کند. این گیاه دارای برگ های سبز تیره و براق، گل های کوچک سفید است.

هیبریدهای متعددی از دو نوع گیاه فوق برای سازگاری با شرایط مختلف تولید شده است. طبق یک ضرب المثل قدیمی چینی: “چای با کیفیت از کوه های بلند می آید”. ارتفاع و غبار کوه به محافظت از گیاه در برابر نور زیاد خورشید کمک می کند و رطوبت باعث می شود برگ ها به آرامی رشد کنند و آنها را نرم نگه می دارد.

چای

مانند شراب، کیفیت و طعم چای هم تحت تأثیر محیط (خاک، آب و هوا و ارتفاع) و هم چای ساز (که تصمیم می گیرد چگونه چای جمع آوری و فرآوری شود) است. بسیاری از گیاهان چای در فصل زمستان فاز رشد و رکود دارند. به محض ظاهر شدن شاخه های جدید چای، برگ ها را می چینند. در آب و هوای گرم این گیاه می تواند چندین بار جوانه بزند و در طول سال برداشت شود.

در شرایط سرد و در ارتفاعات فصل برداشت شفافی وجود دارد. برگ‌های شاخه‌های اولیه معمولاً در بهار ظاهر می‌شوند و بهترین چای‌ها را می‌دهند. چهار نوع اصلی چای وجود دارد: چای سبز، چای سیاه، چای سیاه معطر و چای سفید. همه چای ها از یک گیاه به دست می آیند. نوع گیاه چای و روش عمل آوری برگ ها پس از برداشت، نوع چای به دست آمده را تعیین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.