کاشی استخری ترک که موجب مرگ پسربچه 11 ساله شد

اتصالات بین کاشی استخری ترک عناصر ضروری برای کاهش استحکام پوشش سرامیکی هستند. در استخرها، پوشش های سرامیکی در اثر حرکات تفاضلی که هم در تکیه گاه و هم در خود پوشش سرامیکی ایجاد می شود، به دلیل عواملی مانند انقباض خشک شدن، تغییر دما و رطوبت، پر شدن و خالی شدن شیشه، تحت تنش قرار می گیرند. ، و غیره. ادغام اتصالات بین کاشی های سرامیکی که پوشش را تشکیل می دهند، اثرات منفی تنش های گفته شده را به حداقل می رساند یا از آن جلوگیری می کند.

ارتباطات کاشی ها باید بیشتر از حرکت ایجاد شده توسط سرمایه گذاری که باید توسط سازنده کاشی تعریف شود. اگر در گرفته می شود که اتصال 5 میلی متری در باز برای تضمین آزادی بدون آسیب به روکش کافی است.

درزهای انبساط یا حرکتی باید در پروژه طراحی شوند و برای عملکرد مناسب سازه ضروردی هس. معمولاً 1 سانتی متر و 1 سانتی متر عمق دارند آب بندی آنها با بسیار الاستیک مانند ماستیک های پلی یا موارد مشابه انجام می شود. از آنجایی که به طور دائم در آب فرو روند، استفاده از پرایمر (بسته به بتونه) توصیه می شود تا دوام مهر و موم در طول زمان تضمین شود.

کاشی

مواد برای آب بندی هر دو اتصال باید به آن اجازه پر شود و با هندسه آن سازگار شود. در مورد اتصالات بین کاشی‌ها، مواد معمولاً بر پایه سیمان، یا ملات‌های پیش‌دوز شده یا در محل با افزودنی‌های سیمان، ماسه و لاتکس ساخته می‌شوند. همچنین لازم است که زیبایی شناسی خوبی داشته باشد.

در مورد درزهای انبساط، مواد مورد استفاده برای آب بندی آنها معمولاً ماستیک های پلی اورتان بسیار الاستیک با مقاومت خاصی در برابر حملات شیمیایی هستند، زیرا در آب کلر غوطه ور می شوند.

ماده چسباننده یا سیمانی (که قبلا ملات چسب بود) چیزی که برای چسباندن کاشی سرامیک به تکیه محل استفاده می شود. آگاهی از مواد، ویژگی ها و محدودیت ها، بخش اساسی از تخمگذار را می دهد، کیفیت نهایی پوشش سرامیکی و عملکرد صحیح استخر به این صورت است.

در ، چسب های سیمانی (که قبلا ملات چسب نامیده شد) مجموعه ای از افزودنی ها را در جای می دهند که ویژگی های چسبندگی ، تغییر شکل پذیری پذیرایی ، مقاومت در برابر بیشتر و غیره را بهبود می بخشد. در مقایسه با ملات سیمان و ماسه معمولی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.