گلدان پلاستیکی مشکی گلخانه ای را به جای مسواک استفاده کنید

این روزها باغبانی بسیار رایج شده است. تغییرات محیطی و نبود فضای باز باغ، محبوبیت باغبانی کانتینری را افزایش داده است.

باغبانی کانتینری بدون کاشت کار ناقص است. امروز به سراغ پلاستیک می رویم. کاشت های پلاستیکی در باغبانی ظروف بسیار رایج هستند.

این کاشت ها واقعا سبک و راحت برای کار و کار هستند. سایر مواد مورد استفاده در ساخت گلدان خاک رس، چوب، سرامیک، فلز و سیمان است. همه این کاشت ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

در اینجا ما جزئیات مربوط به کاشت ها در گلدان پلاستیکی مشکی گلخانه ای را مورد بحث قرار خواهیم داد.

گلدان پلاستیکی مشکی گلخانه ای

آیا مواد یک گلدان واقعا مهم است؟ بله، در واقع مواد برای رشد گیاه مهم است. یکپارچگی فیزیکی مهمترین اهمیت هر کاشت است. برای نگهداری محیط رشد همراه با سیستم ریشه گیاه طراحی شده است.

مواد مختلف در عوامل مختلف محیطی متفاوت عمل می کنند. گرمای بیش از حد یک مشکل بزرگ برای ظروف فلزی است. روزهای گرم تابستان برای گیاهان در ظروف فلزی واقعاً سخت است.

در حالی که یک ظرف چوبی می تواند به راحتی روزهای گرم تابستان را حفظ کند. به طور مشابه، گلدان یا گلدان سفالی برای تبادل حرارتی و رطوبت مناسب است. در حالی که ظروف پلاستیکی از دوام و وزن کمتری برخوردار است.

به طور کلی ترجیح یک ماده بر ماده دیگر بیشتر به این عوامل بستگی دارد:

  • در دسترس بودن مواد . موادی که به راحتی در دسترس هستند بیشتر ترجیح داده می شوند.
  • هزینه مواد . هزینه کلی واقعاً بر استفاده از هر ماده کاشت تأثیر می گذارد.
  • دوام مواد . گلدان باید محصولی با ارزش برای پول باشد. باید به اندازه کافی دوام داشته باشد تا از یک گیاه برای چندین فصل حمایت کند.
  • قابلیت جابجایی یا قابل حمل. در واقع، کاشت های قابل حمل بر مزارع حجیم ترجیح داده می شوند. مواد باید به اندازه کافی سبک باشند تا به راحتی از یک نقطه به نقطه دیگر حرکت کنند. کل مفهوم باغبانی کانتینری به توانایی حرکت یک گیاه بدون آسیب رساندن به آن بستگی دارد. بنابراین سهولت حمل و نقل واقعا مهم است.
  • تقاضای بازار تقاضا نیز عامل بسیار مهمی است. با توجه به اقلیم محلی و سناریوی بازار، برخی از مواد مفید هستند در حالی که برخی دیگر مفید نیستند. به همین دلیل است که کاشت فلزی در مناطق گرم و سرد چندان رایج نیست. همچنین تقاضا برای کاشت سرامیکی به دلیل کاربرد همه جانبه آنها زیاد است. تقاضا برای یک نیروی مادی تولید را نسبت به سایر مواد کاشت افزایش داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.