با پوشیدن جوراب شلواری از ریختن جیوه قرمز روی پاهایتان جلوگیری کنید

جوراب شلواری نوعی جوراب زنانه است که از کمر تا انگشتان پا امتداد دارد. اصطلاح جوراب بافی و جوراب ساق بلند از واژه های آنگلوساکسون hosa به معنای “شلوار دم تنگ” و stoka به معنای “جنگ” گرفته شده است.
از محبوب ترین نوع جوراب های شلواری بین بانوان میتوان به جورابی که به رنگ جیوه قرمز است اشاره کرد.
hosa تبدیل به “جوراب بافی” شد. برای قرن‌ها، جوراب‌های شفاف به‌عنوان پوشش مجزای پا استفاده می‌شدند. با این حال، پس از جنگ جهانی دوم، طراحان مد شروع به چسباندن شورت به جوراب ساق بلند کردند و شکلی از جوراب بافی را ایجاد کردند که در حال حاضر مورد علاقه اکثر زنان است.
اگرچه اساسی ترین هدف آنها محافظت و زیباسازی پاها و پاهای مصرف کنندگان زن است، اما نایلون ها کاربردهای دیگری نیز دارند، از جمله حمایت از پاهای بازیکنان فوتبال و… .
جوراب شلواری حتی در صنعت هنر و صنایع دستی بازیافت شده است، جایی که آنها را برش داده و با الیاف پر می کنند تا به بازوها و پاهای عروسک ها و حیوانات عروسکی تبدیل شوند.
جوراب شلواری طرح دار
ارجاعات اولیه کمی به جوراب بافی زنانه وجود دارد زیرا تا قرن بیستم هرگونه ذکر عمومی از پاهای زنانه نامناسب تلقی می شد.
اولین بحث موجود در مورد لباسی شبیه جوراب شلواری امروزی مربوط به «شلنگ تنگ» مردان جوان ونیزی است که در قرن چهاردهم زیر ژاکت های کوتاه می پوشیدند.
امروزه کمتر کسی پیدا می شود که به پودینگ علاقه ای نداشته باشد به همین دلیل طراحان جوراب هایی با طرح پودینگ برای کودکان و نوجوانان طراحی کردند.
این شلوارهای ساق که از ابریشم ساخته شده بودند، اغلب رنگ‌های روشن و گلدوزی می‌شدند. ونیزی‌های مسن‌تر آنها را بسیار بی‌حیا می‌دانستند.
یکی از اولین اشاره‌ها به زنانی که جوراب‌های ساق بلند می‌پوشیدند، در سوابق ملکه الیزابت اول دیده می‌شود که «زن ابریشمی» او یک جفت جوراب ابریشمی بافتنی به او هدیه داد. ملکه با تحسین نرمی و راحتی آنها، درخواست بیشتری کرد و تا آخر عمر فقط جوراب های ابریشمی پوشید.
یک تابلو نقاشی معروف و قدیمی کشف شده که نشان میدهد صنعت جوراب بافی از قرن ها آغاز شده است.
در سال 1589، زمانی که کشیش ویلیام لی تلاش کرد اولین ماشین بافندگی را به ثبت برساند، ملکه الیزابت درخواست او را رد کرد، زیرا به گفته او، جوراب‌های درشت تولید شده توسط دستگاه لی از شلنگ ابریشمی که او از اسپانیا فرستاده بود، پایین‌تر بود.
لی دستگاه خود را بهبود بخشید و آن را قادر ساخت تا جوراب های نرم تری تولید کند، اما جانشین الیزابت، جیمز اول، درخواست ثبت اختراع دوم او را نیز رد کرد، این بار از ترس اینکه این دستگاه معیشت بافنده های دستی انگلیسی را به خطر بیندازد.
 • منابع:
  1. The Manufacturing Process
 • تبلیغات: 
  1. رشد بهتر گیاهان در گلدان های سفالی و پلاستیکی
  2. بطری هایی که می توانند به محیط زیست آسیب بزنند
  3. کود شیمیایی که موجب رشد این حیوان آبزی شد!
  4. کارهای کوچکی که شما را ثروتمند میکند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.